Meni Zapri

Real Madrid se je znova zavihtel pred Girono v španskem prvenstvu po zmagi z 2:0 proti Getafeju. Joselu je dosegel dva gola.

Real Madrid je s udobno zmago z 2:0 proti Getafeju v četrtek ponovno prevzel vodstvo v španskem prvenstvu, Real Madrid dresi za otroke tekma pa je bila preložena zaradi španskega superpokala.

Joselu Mato je dosegel gol v vsakem polčasu in Madrid povedel za dva točki pred Girono na vrhu lestvice.

To je bila že šesta zaporedna zmaga Real Madrida v ligi, ki je neporažen že 25 tekem v vseh tekmovanjih, odkar je septembra izgubil s 3:1 proti Atletico Madridu v ligi.

Madrid ima pred Atleticom in branilcem naslova Barcelono 10 točk prednosti. Atletico je v sredo premagal Rayo Vallecano s 2:1, medtem ko je Barcelona premagala Osasuno s 1:0. Obe tekmi sta bili preloženi zaradi španskega superpokala, ki ga je Madrid prejšnji mesec osvojil v Saudski Arabiji.

ashford je zgodaj zadel, Mainoo pa je zabil zadnji gol v divji zmagi Manchester Uniteda z 4:3 proti Wolverhamptonu. Kalvin Phillips pa je zasenčil svoj prvenec za West Ham z napako, ki je pripeljala do gola v izenačenju 1:1 proti Bournemouthu. Roma je podpisala Baldanzija in posodila Belottija Fiorentini na mirni zadnji dan prestopov v Italiji.

Madrid je premagal Atletico v polfinalu superpokala, nato pa v finalu še Barcelono. Atletico je nato izločil Madrid v osmini finala kraljevega pokala.

Atletico igra proti Madridu v nedeljo na stadionu Santiago Bernabeu.

Madrid je odprl rezultat proti Getafeju s zadetkom Joseluja v 14. minuti po dobro postavljenem predložku Lucas Vazqueza z desne strani. Joselu je podvojil vodstvo z nizkim strelom od znotraj območja v 56. minuti.

Vinicius Junior je v drugem polčasu zgrešil nekaj očitnih priložnosti v ena-na-ena situacijah. Getafe je enkrat zadel prečko, ko je zaostajal z 0:2.

Ekipa Carla Ancelottija je zmagala 20 od 25 tekem v svojem neporaženem nizu.

“Bila je odlična tekma za nas,” je dejal Ancelotti, ki je pred nedeljskim derbijem rotiral nekaj igralcev. “Uživamo v dobri seriji, ekipa je motivirana. Igrali smo dobro od začetka do konca, zdaj se pripravljamo na derbi.”

Branič Madrida Antonio Rudiger se ni vrnil v drugi polčas po trdem udarcu v mišico noge pred odmorom.

Ancelotti je imel malo možnosti v obrambi zaradi poškodb in je moral improvizirati s srednjim vezistom Aurelienom Tchouamenijem kot centralnim branilcem ob Nachu Fernandezu.

Ancelotti je po končanem pisku glavnega sodnika prejel rumeni karton zaradi pritožb glede pozne enajstmetrovke, ki ni bila dosojena.

Getafe je prišel iz zmage proti Granadi po treh zaporednih ligi brez zmage. Klub iz južnega Madrida ostaja na desetem mestu.